Číňané budou moci prověřit zdrojový kód IBM

Novinky |

Americká společnost International Business Machines (IBM) v pátek oznámila, že umožní vládním agenturám vybraných zemí, aby prověřily její zdrojový kód a ujistily se, že neobsahuje žádná zadní vrátka.

Číňané budou moci prověřit zdrojový kód IBMJednou z těchto zemí bude Čína. Jak uvedlo IBM, kontrola kódu bude muset být provedena pomocí její speciální aplikace a pod jejím dohledem tak, aby kód nebyl vynesen ani nijak upraven. „IBM neposkytne žádné vládě světa přístup k datům klientů a neumožní jim integrovat do jejího softwaru zadní vrátka,“ stojí dále v prohlášení. IBM se tak stane první velkou americkou technologickou společností, která vyhoví požadavkům Pekingu a podrobí se ve snaze o zachování své přítomnosti na tamním trhu větší kontrole.


Není zatím jasné, které produkty IBM vládním agenturám zpřístupní. Čínská vláda zpřísnila požadavky na zahraniční technologické společnosti, které chtějí v zemi podnikat poté, co Edward Snowden zveřejnil informace o špehování ze strany americké agentury NSA. Kybernetická bezpečnost je v poslední době jedním z hlavních sporných bodů v čínsko-amerických vztazích.

Zdroj: IDG News Service    Úvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře