Čína vyrazila do boje proti Bitcoinům

Novinky |

Čínská centrální banka se dala do boje s Bitcoiny. Všechny místní komerční banky a poskytovatele platebních služeb požádala, aby tuto digitální měnu přestali podporovat.

Čína vyrazila do boje proti Bitcoinům
Podle rozhodnutí čínské centrální banky, které vstoupí v platnost 15. dubna, musejí banky a poskytovatelé platebních služeb "uzavřít všechny účty otevřené operátory webových stránek, které obchodují ve virtuální měně." Jinými slovy, všechny webové stránky typu Mt. Gox či Polinex již v Číně dále nebudou moci operovat. Investoři si navíc Bitcoiny budou moci koupit pouze s využitím standardních peněz. "Jedinou možností pro webové stránky operující s Bitcoiny je přesunout své servery do zahraničí a využít služeb zahraničních bank," uvedl analytik pro čínský byznys portál Caixin. I když centrální banka své rozhodnutí ještě oficiálně neoznámila, dokumenty byly podle Caixinu rozeslány do regionálních poboček banky a plyne z nich, že do 15. dubna lze peníze z účtů vybírat, ale již ne je na ně vkládat.


Pokud banky nebudou podle nařízení jednat, čeká je blíže nespecifikovaný "trest". Podle dokumentů není Bitcoin považován za měnu, ale spíše za komoditu a účty patnácti taxativně jmenovaných webových stránek proto budou uzavřeny. Centrální banka dále dodává, že investoři obchodují na své vlastní riziko.

 

Zdroj: ZDNetÚvodní foto: © cirquedesprit - Fotolia.com

Komentáře