Čína nyní reguluje i používání IM aplikací

Novinky |

Ve snaze "dodržovat zákony a zachovat socialistický systém" čínská vláda oznámila, že uživatelé mobilních aplikací určených k zasílání textových zpráv musejí být k těmto programům přihlášeni pod svým pravým jménem.

Čína nyní reguluje i používání IM aplikacíS informací přišel jako první list The New York Times. Nové regulace navíc zakazují psaní či sdílení zpráv "o současném dění" a politických zpráv bez předchozího vládního souhlasu. New York Times podotýkají, že i když se nová pravidla vztahují na všechny IM služby, jsou zaměřeny především na jednu - WeChat. Tato populární aplikace umožňuje uživatelům sdílet text, fotografie, audio či video mezi dvěma uživateli nebo i v menších skupinkách. Aplikace se na trh dostala před třemi lety a v současné době má téměř 400 milionů aktivních uživatelů měsíčně.


Tato aplikace má velkou oblibu mezi čínskými uživateli a tamní vláda má proto obavy z obsahu, který si pomocí ní lidé vyměňují. V tuto chvíli není jasné, jak chce čínská vláda svá nová pravidla vymáhat. WeChat získal v Číně popularitu poté, co byly v srpnu minulého roku zadrženy stovky komentátorů služby Weibo kvůli "šíření lží". Je tak otázkou, zda a kam čínští uživatelé přejdou nyní z WeChatu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © cirquedesprit - Fotolia.com

Komentáře