Cíl Facebooku: 5 miliard uživatelů do roku 2030

Novinky |

Šéf Facebooku uvedl, že cílem americké společnosti je to, aby na největší sociální síti světa mělo do roku 2030 svůj účet pět miliard uživatelů. Podaří se mu to?

Cíl Facebooku: 5 miliard uživatelů do roku 2030V současné době má Facebook okolo 1,5 miliardy aktivních uživatelů, což je sice ohromné číslo, avšak k Zuckerbergově cíli má ještě dost daleko. Vezmeme-li v úvahu, že podle prognóz má světová populace v roce 2030 přesáhnout osm miliard lidí, je Zuckerbergovým cílem, aby na Facebooku bylo šest lidí z deseti. Nutno podotknout, že celkový počet internetových uživatelů je v současné době pouze 3,2 miliardy. Pokud tedy Facebook chce svou uživatelskou základnu během patnácti let takto razantně zvýšit, bude muset i nadále rozvíjet svůj program, v rámci kterého se snaží o zpřístupnění internetu do odlehlých částí světa.


V současné době inženýři amerického gigantu testují drony na solární pohon, které by měly rozšířit internet do uprchlických táborů v rozvojových zemích. Další (poněkud kontroverzní) iniciativou k rozvoji internetu je pak řešení Internet.org.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře