CIA a Amazon vyvíjejí soukromý cloud

Novinky |

Amazon údajně pracuje na vývoji „soukromého" cloudu pro americkou tajnou službu. CIA chce cloudové řešení od Amazonu outsourcovat kvůli snížení nákladů.

CIA a Amazon vyvíjejí soukromý cloudKontrakt v hodnotě 600 milionů dolarů je pro Amazon jistě dobrou zprávou. Na rozdíl od veřejných cloudů jsou ty soukromé často hostovány na vlastním hardwaru organizace, jež si je objednává a pracují na jejím softwaru. Soukromý cloud však může být hostován i třetí stranou typu Amazonu. Díky bezpečnostním opatřením jako jsou firewally, šifrování a virtualizace je privátní cloud chráněn před tím, aby byl dostupný uživatelům vně dané organizace.


Experti poukazují na to, že zadání Amazonu od CIA bude velmi komplikované a tvorba potřebného řešení bude trvat delší dobu. Amazon ani CIA se zatím k zakázce nevyjádřili. „CIA veřejně neposkytuje žádné informace o svých kontraktech, identitách dodavatelů, hodnotách kontraktů ani další podrobnosti," uvedl mluvčí CIA. Podle serveru FCW.com si CIA zakázku zadala mimo jiné z toho důvodu, že potřebuje lépe a efektivněji analyzovat obrovské množství dat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © mipan - Fotolia.com

Komentáře