Chytré hodinky od Swatch nebude nutné dobíjet

Novinky |

Švýcarská společnost Swatch během několika příštích měsíců vydá své vůbec první chytré hodinky, které mají konkurovat zařízením od Apple, Samsungu a Microsoftu.

Chytré hodinky od Swatch nebude nutné dobíjetŠéf Swatch Nick Hayek v rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že zařízení bude komunikovat s telefonem pomocí technologie NFC a bude kompatibilní s Androidem i Windows. Zajímavá je však jedna věc, která bude smartwatch od Swatch odlišovat od konkurence - hodinky prý nebude třeba dobíjet. Pokud by to byla pravda, hodinky Swatch by měly oproti konkurenci velkou výhodu. Jak dodává Bloomberg, prohlášení Hayeka o vstupu na trh s chytrými hodinkami přichází poté, co tento muž několik let trval na tom, že hodinky mají příliš malé ciferníky na to, aby bylo možné je efektivně používat ke komunikaci.


V jednom rozhovoru pak Hayek dokonce uvedl, že luxusní hodinky Swach „jsou chytrými hodinkami, jelikož lidé, kteří je nosí, díky nim vypadají chytře.“ Swatch má více než třicetiletou historii, v rámci níž získal celou řadu patentů. Minulý rok Swatch podal nejvyšší počet pantetových přihlášek ve své historii.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Juri Samsonov - Fotolia.com

Komentáře