Chrome OS společnosti Google je konečně na světě

Novinky | 08.12.10

Velkou novinou, již měl Google odhalit na své včerejší tiskové konferenci, se podle očekávání stal nový operační systém Chrome OS. Počkáme si na něj však až do příštího roku.

Od ostatních operačních systémů, na něž jsou uživatelé zvyklí, se Chrome OS podstatně liší svou silnou orientací na webové služby. Při návrhu tohoto operačního systému vycházeli vývojáři z faktu, že velké množství lidí při práci s počítačem tráví většinu času na webu. Proto Google vytvořil operační systém, který by se dal v podstatě nazvat internetovým prohlížečem. Slibuje si od něj vyšší rychlost, jednoduchost a taktéž lepší zabezpečení, které je klíčovým prvkem systému založeném na cloud computingu.

Chrome OS je nicméně stále ve vývoji a na trh by se měl dostat až v průběhu první poloviny příštího roku. Někteří šťastlivci nicméně do styku s novým OS přijdou, neboť se Google chystá spustit testovací program, v rámci kterého rozdá vybraným vývojářům, kvalifikovaným uživatelům, školám a do business sektoru notebooky s předinstalovaným Chrome OS. Jedná se bohužel pouze o americké obyvatele, nicméně dle slov Googlu bude tento program po získání patřičných certifikátů rozšířen i na další území.

„Jsme velice nadšeni, že se notebooky s Chrome OS dostanou do rukou uživatelů. Data získaná během testovacího programu jsou klíčová pro vytvoření něčeho úžasného. Těšíme se na spolupráci, díky které uděláme počítače lepšími“, sdělil Linus Upson, produktový manažer společnosti Google, prostřednictvím oficiálního blogu společnosti Google.

Jak už bylo zmíněno, Chrome OS by se měl na trhu objevit v první polovině příštího roku, jako první budou notebooky s tímto operačním systémem nabízet výrobci Acer a Samsung.


Komentáře