Chirurg přenášel operaci pomocí Google Glass

Novinky |

Chirurg Christopher Kaeding z Wexner Medical Center, jež spadá pod Ohio State University, přenášel jako první člověk vůbec provádění zákroku pomocí brýlí Google Glass.

Chirurg přenášel operaci pomocí Google GlassKaeding v reálném čase streamoval celou proceduru skupině studentů, kteří se nacházeli na druhé straně města. Chirurg v rámci zákroku spravoval pacientce koleno, jež si poranila při hraní softballu. Někdo by si mohl myslet, že nutnost mít na sobě Google Glass může celou operaci ztěžovat, Kaeding však následně uvedl, že během operace i zapomněl, že brýle vůbec má nasazené. Podle oficiálního vyjádření univerzity je to vůbec poprvé, co byla nějaká operace pomocí Glass přenášena.


Ohio State University nyní zkoumá další možnosti, jak by Glass mohly být využity při výuce – nabízí se především medicinské zákroky, u nichž lékaři musejí mít volné ruce. Dr. Clay Marsh z univerzitního centra pro inovace uvedl, že jeho vzdělávací instituce neváhala ani minutu a high-tech brýle od Googlu při první příležitosti přijala. „Dovedu si představit, že v budoucnu budou Google Glass využívány při každodenní péči o pacienty,“ řekl Marsh.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře