Chcete vyzkoušet Cortanu na iPhonu? Stačí vyplnit elektronický formulář

Novinky |

Pokud si chcete na operačním systému iOS vyzkoušet betaverzi hlasové asistentky Cortana od společnosti Microsoft, stačí vyplnit jednoduchý formulář.

Chcete vyzkoušet Cortanu na iPhonu? Stačí vyplnit elektronický formulář
Ve formuláři musí uživatel uvést, jaký model iPhonu používá, jakou má verzi iOS a jak často používá hlasovou asistentku Cortana ve Windows 10. Po vyplnění dotazníku nezbývá než čekat - Microsoft podle svého vyjádření začne vybraným uživatelů rozesílat e-mailem odkazy na stažení Cortany co nevidět. Americký gigant vůbec poprvé představil Cortanu pro iOS a Android v květnu tohoto roku. Na Androidu se pak hlasová asistentka objevila v létě.


Cortana pro iOS nebude podle Microsoftu tak komplexní jako její verze pro Windows a Android. I tak by však měla uživatelům zařízení od Apple dobře sloužit. V současné době není jasné, které konkrétní funkce nebude Cortana pro iOS obsahovat, ty základní jako upozornění, vyhledávání v Bingu či ovládání kalendáře by však neměly chybět. Otázkou je, jak se k aplikaci Cortany na iOS postaví Apple – podle některých pozorovatelů je totiž možné, že ji ve svém App Store jednoduše zakáže.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: apple

Komentáře