Chcete si i v roce 2018 zahrát Age of Empires? Jak je libo

Novinky |

Age of Empires: Definitive Edition je téměř vším, co si fanoušci klasické hry Age of Empires může přát. Vítejte ve světě geeků mezi 30 a 40 lety věku.

Chcete si i v roce 2018 zahrát Age of Empires? Jak je liboAno, i autor tohoto článku je příslušníkem generace, která při vzpomínce na tituly typu Age of Empires, Settlers, Transport Tycoon či Civilization zamáčkne nostalgickou slzu. Jenže některé z těchto her si můžeme zahrát i dnes.

Age of Empires byla strategická hra, která v sobě kombinovala zuřivé klikání z Warcraftu s technologickým pokrokem Civilization, čímž vznikla real-time strategie (RTS), která je větší, smělejší a chytřejší než většina její konkurence z konce 90. let.

Ve své době působila jako zjevení. Jenže zajímavé je, že její současná verze AoE:DE neznamená remastering té původní, ale celá hra byla kompletně znovu postavena od píky. Některé věci mohou začátečníkovi přesto připadat zastaralé a nedotažené.

Jenže tohle není hra pro nováčky. Je určena především pro fanoušky, kteří u původního titulu koncem 90. let trávili celé noci a chtějí zavzpomínat na dobu, kdy ještě svět nebyl tak komplikovaný…

Ale zpátky k nové edici. Ta výše zmíněným fanouškům nabídne vše, po čem touží, v jednom balení. K novinkám patří čistější uživatelské rozhraní a přizpůsobení moderním PC s moderním rozlišením, což zajišťuje komfortní hru. Prostě Age of Empires, jen teď vypadají lépe.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře