ChannelWorld: Postřehy z veletrhu CeBIT 2010

Novinky | 10.03.10

Veletrh informačních technologií CeBIT v sobotu zavřel své brány. Celkově přivítal 334 tisíc návštěvníků a nechyběl mezi nimi ani ChannelWorld, mediální partner sekce Planet Reseller. Co jsme viděli?

ChannelWorld: Postřehy z veletrhu CeBIT 2010

 

Největší veletrh informačních technologií na světě, CeBIT, přilákal letos 334 tisíc lidí, což je o přibližně šedesát tisíc méně než loni. Organizátoři hannoverského veletrhu nicméně mohou slavit zvýšení návštěvnosti v denním průměru. Letos totiž veletrh probíhal od úterního rána do sobotního večera, tedy o jeden den méně než v roce předchozím.

Návštěvníkům se představilo celkem 4 157 firem, což je vůbec nejméně za posledních dvacet let. Oproti loňskému roku nicméně klesl počet vystavovatelů pouze o 150, což lze opět považovat za relativní úspěch. I v době doznívajícího vlivu úsporných opatření měly firmy co předvést.

Několik desítek českých a slovenských návštěvníků z řad prodejců, dodavatelů služeb a profesionálů v prodejním kanálu ICT a CE využilo nabídku ChannelWorldu a získalo vstupenky na veletrh na dva dny zdarma. Pokud jste mezi nimi byli i vy, budeme rádi, když se podělíte o své zážitky z veletrhu v diskuzi pod článkem.

Jan Gill, sales manažer společnosti Genius, nám představil novinky v portfoliu výrobce. Pokud tápete, jde opravu o miniaturní HD kameru. „Podle mého názoru stylová záležitost pro ženy. Online video zažívá na internetu obrovský boom a za tuto kameru se nemusí stydět žádná kabelka,“ glosoval novou nabídku výrobce Jan Gill. Kromě stále populárnějšího segmentu příručních kamer se Genius nově pouští do oblasti kompaktních fotoaparátů. Kdy se objeví první kousky na skladě distributorů, ještě není jasné, ale budeme vás informovat.

Autorizovaní distributoři ČR: 100Mega Distribution, AT Computers, Elko Trading
Autorizovaní distributoři SR: 100Mega Distribution SK, AT Computers SK, Elko Trading SK

Celou rozsáhlou reportáž hledejte na sesterském webu ChannelWorld:

https://channelworld.cz/clanky/reportaz-z-veletrhu-cebit-2010-1644


Komentáře