ChannelWorld: Intel sází na tablety, po čipu Oak Trail přijde Cloverview

Novinky | 15.04.11

Společnost Intel naznačila vývoj dalšího "tabletového" 32nm procesoru s označením Cloverview, který je vyvíjen v rámci aktuální strategie zacílené na snížení spotřeby procesorů Atom. Máme čekat válku Atomů?

Kódové označení nového čipu zaznělo na letošním setkání Intel Developer Forum v Pekingu. Jak uvedl Doug Davis, generální manažer produktové divize netbooků a tabletů ve společnosti Intel, procesor bude vyráběn 32nm výrobním procesem, který sníží jeho spotřebu.

Cloverview ve své vývojové fázi doplní další dva 32nm Atom procesory. Prvním z nich je čip Cedar Trail určený pro netbooky. Druhý z nich nese označení Medfield a je předurčen pro nasazení v low-endových smartphonech a tabletech.

Procesory z řad Intel Atom jsou navrhovány pro co nejmenší energetickou spotřebu, stále však zaostávají za produkty konkurenčního výrobce ARM, jehož procesory jsou považovány za efektivnější a setkáte se s nimi v tabletech mnohem častěji. Intel věří, že se mu vzniklou mezeru postupně podaří dohnat inovací výrobního procesu. Přejít na 32nm technologii chce během dvou let. Poté přijde na řadu 22nm výrobní proces.

Pokračování s informacemi o procesoru Atom Z670 s kódovým označením Oak Trail a vyvíjených tabletech hledejte na sesterském magazínu ChannelWorld.


Komentáře