CES: Microsoft představil svůj tablet

Novinky | 07.01.10

Microsoft předběhl Apple a hned při zahájení veletrhu CES představil svůj tablet vyvíjený ve spolupráci s HP.

Microsoft ukázal nový tablet. Má šanci proti Applu?

Společnost Microsoft překvapivě předběhla v představení svého nového tablet PC rivala Apple. Stalo se tak hned při zahájení veletrhu CES v Las Vegas, kdy Steve Ballmer ukázal "skvělý malý počítač". Nový tablet Microsoftu je výsledkem spolupráce redmondského giganta a Hewlett-Packard, největšího výrobce přenosných počítačů. Tablet je vybaven novým operačním systémem Windows 7.

Specifikace ani cena nového tabletu nejsou doposud známy, ale jeho praktickou ukázku v rukou Steva Ballmera si můžete prohlédnout v tomto videu:

 

 

 

Přestože CEO Microsoftu představil nový tablet v patřičně velkolepé show, většina potenciálních uživatelů malých počítačů s dotykovými displeji bude čekat, až se svým tabletem přijde i Apple. Mělo by se tak stát na konci ledna.

Právě Apple totiž vzbudil tak velký rozruch okolo tablet počítačů. Microsoft již dříve několik podobných zařízení ukázal, ale všechny rychle zapadly. Apple Tablet PC bude proto pravděpodobně zařízením, jež bude určovat tempo na tomto nově vznikajícím segmentu počítačového trhu.


Komentáře