Asus na CES 2010: Počítače řady Eee PC a multidotykové tablety

Novinky | 08.01.10

ASUS představil na letošním veletrhu CES novinky z řady Eee, do níž patří kromě nových netbooků Eee PC i další produkty - EeeKeyboard PC, all-in-one počítač EeeTop PC nebo multidotykové tablety T91MT a T101MT.

Nové počítače řady Eee PC a multidotykové tablety

 

Netbooky s imitací kůže z aligátora

O návrh netbooků s označením Eee PC Seashell 1008P se postaral designér Karim Rashid. Tento model s úhlopříčkou displeje 10,1“ bude k dostání v růžově lesklém a kávově matném provedení. Využívá nového úsporného procesoru Intel Atom N450, díky němuž vydrží pracovat na jedno nabití až šest hodin.

Modely Eee PC Seashell 1005PE a 1005P také využívají procesor Atom N450 a technologii ASUS Super Hybrid Engine, která dle výrobce optimalizuje energetickou účinnost a snižuje množství použité energie až o 15 %. Díky tomu nabízejí až 14hodinový provoz na baterii. Ergonomická chicklet klávesnice nových netbooků ASUS má uživatelům zajistit větší pohodlí při psaní.

Počítače řady Eee PC Seashell nabízejí dva operační systémy - kromě Windows 7 také doplňkový Express Gate. Ten se spustí již za 8 sekund a uživatelé mají přístup na internet a k různým aplikacím, aniž by museli spouštět Windows. 

Zajímavé řešení představuje i all-in-one počítač EeeTop PC ET2010. Uvnitř modelu ET2010AG se ukrývá dvoujádrový procesor AMD Athlon II X2 250u a samostatný grafický procesor ATI Radeon HD 5470, 20" displej s poměrem stran 16 : 9 a HD rozlišením (1600×900), HDMI vstupem a zvukem SRS Premium Surround Sound.


Zábava s multidotykovou technologií

Modely T91MT a T101MT řady Eee PC Touch patří do kategorie mobilních univerzálních tabletů. Lze je využít jako netbook, čtečku elektronických knih či interaktivní digitální zařízení.

Funkce Multi-Touch nabízí interaktivní povrch, takže pomocí prstu nebo stylusu můžete zapisovat poznámky přímo na displej zařízení. K přibližování obrázků, práci s dokumenty nebo procházení webových stránek stačí uživatelům používat pouze dva prsty. Funkci Multi-Touch využívá rovněž EeeTop PC ET2010AGT.

ASUS uvedl na CESu také koncept produktu ASUS Eee Media, který disponuje 30GB úložného prostoru a nastavitelným rozhraním pracujícím na základě operačního systému Linux. Jeho prostřednictvím mohou uživatelé z internetu stáhnout jakýkoli soubor a spustit jej na TV v rozlišení Full HD 1080p.

Bezdrátová sada HDMI připojení ASUS WiCast umožňuje využívat výhod domácí sítě bez obtěžujících drátů a kabelů. Technologie WHDI (Wireless Home Digital Interface) dokáže přenášet obsah z PC či notebooku do HDTV televizoru až na vzdálenost 5 metrů. ASUS WiCast streamuje video zcela plynule a bez zpoždění (< 1 ms), takže uživatelé mohou hrát na televizi počítačové hry nebo sdílet multimédia a webový obsah s rodinou či přáteli.


Komentáře