Cena Google telefonu odtajněna

Novinky | 31.12.09

Společnost Google sice svůj smartphone, takzvaný The Nexus One, drží stále v tajnosti, ovšem informace o něm už jsou dosti konkrétní.

Cena Google telefonu odtajněna

Internetový obr Google zvolil zvláštní marketingovou taktiku při uvádění svého mobilního telefonu neboli smartphone, takzvaného The Nexus One, na trh. Přestože jde o jistou záležitost, o které mluví celý internet, Google zatím nic oficiálně neoznámil. Možná proto je zájem o telefon, který svými technickými parametry pravděpodobně nebude nijak zvláštní, tak vysoký, možná až neúměrně.

Informace o Nexus One unikají z nejrůznějších zdrojů a lze si představit, že tyto náhodné úniky jsou ve skutečnosti dobře řízenou kampaní. Tak například nyní se na světlo světa dostaly ceny přístroje. Pakliže budete chtít nedotovaný Nexus One, budete muset zaplatit 530 dolarů, tedy zhruba 9000 Kč. Ve Spojených státech amerických je ale připravena také dotovaná nabídka od společnosti T-Mobile. Pokud se jí uvážete na dva roky, dostanete telefon za pouhých 180 dolarů.

The Nexus One by měl být nabízen přímo přes Google, což je ten nejefektivnější internetový obchod a zároveň reklama, jaké si lze představit. Pokud by Google například umístil pouták na telefon na svou hlavní stranu, jen těžko by se z něj nestal hit. Stát by se tak - přinejmenším pro americký trh - mělo již 5. ledna. Zdá se to nepravděpodobné, ale uvidíme...


Komentáře