CeBIT: Návštěvnost veletrhu byla o 20% nižší než loni

Novinky | 11.03.09

Přestože největší evropský veletrh zaznamenal výrazný pokles návštěvnosti, jeho organizátoři mluví o úspěchu letošního ročníku - toho bylo údajně dosaženo díky vysoké kvalitě návštěvníků.

CeBIT: citelný pokles návštěvnosti

Cebit, který probíhal minulý týden od úterý do neděle, přilákal více než 400 000 návštěvníků. Ve svém prohlášení to oznámil organizátor veletrhu, společnost Deutsche Messe. Statisíce návštěvníků si mohly prohlédnout výrobky 4300 vystavovatelů ze 69 zemí celého světa. K vidění bylo široké spektrum produktů od mobilních telefonů přes firemní software, základní desky počítačů až po technologie získávání elektřiny ze sluneční energie.

 

Letošní Cebit prožil velmi úspěšný start, protože tisíce lidí přilákala návštěva Arnolda Schwarzeneggera, guvernéra Kalifornie, který přiletěl pomoci zviditelnit společnosti ze svého státu. Avšak v dalších dnech počet návštěvníku rapidně poklesl, což celkově znamenalo o 20% menší návštěvnost než loni. Za důvod menšího zájmu o Cebit můžeme jistě považovat nižší počet vystavovatelů, kterých se na Cebitu objevilo „jen“ 4300. Další firmy se raději soustředily buď na Světový mobilní kongres, který proběhl nedávno v Barceloně, nebo na veletrh IFA v Berlíně naplánovaný na září roku 2009.

 

 


Komentáře