Canon představuje multimediální projektor Xeed WUX4000

Novinky | 08.11.10

Společnost Canon představila svou novou vlajkovou loď produktové řady projektorů XEED.
Galerie


Model WUX4000 je první projektor Canon XEED s možností využití volitelného příslušenství k objektivu a elektromechanickým posunem objektivu. Podle výrobce je WUX4000 vhodným řešením pro podniková prostředí, instituce vyššího vzdělávání a pro použití v oboru designu. XEED WUX4000 používá technologii Canon LCOS, která nabízí reprodukci barev a kvalitního obraz bez mřížkového efektu s nativním rozlišením WUXGA (1920 x 1200 pixelů). Novinka se dále pochlubí svítivostí 4000 lumenů a kontrastním poměrem 1000 : 1. Nativní rozlišení WUXGA s poměrem stran 16 : 10 činí z modelu WUX4000 přístroj vhodný pro použití s přenosnými počítači PC a Macintosh současné generace.

Na projektoru WUX4000 lze použít tři volitelné objektivy – standardní objektiv se zoomem (RS-IL01ST), objektiv se silným zoomem (RS-IL02LZ) a širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem (RS-IL03WF), z nichž poslední zmíněný objektiv je zvláště vhodný pro zadní projekce. Výhodou pro instalaci projektoru WUX4000 je elektromechanický posun jeho objektivu v horizontálním i vertikálním směru, který podle výrobce dovoluje změnu polohy promítaného obrazu, a to bez snížení kvality obrazu, kterému zamezuje funkce korekce lichoběžníkového zkreslení. Projektor lze také nainstalovat ve vertikální poloze, kdy umožňuje přímou projekci na podlahu či strop.

Výkonnost systému chlazení byla zvýšena díky optimalizaci interního designu a směrování proudění vzduchu zvlášť na lampu a na LCOS panely. Tichý režim, který snižuje provozní hluk projektoru na pouhých 36 dBA, navíc také prodlužuje životnost lampy z 3000 na 4000 hodin. WUX4000 poskytuje podporu pro PJLink, což je protokol vyvinutý pro zjednodušení instalace projektorů a ovládacích systémů od různých výrobců. Díky tomu lze projektor Canon WUX4000  integrovat do kombinovaných prostředí nebo s jeho pomocí upgradovat stávající systémy. Projektor WUX4000 lze také ovládat a monitorovat prostřednictvím sítě a je dodáván s dálkovým ovladačem, který lze nastavit pro ovládání jednoho ze čtyř různých infračervených kanálů. To umožňuje nezávislé ovládání několika projektorů WUX4000 nainstalovaných v jedné místnosti. Ovladač je možné navíc naprogramovat pro ovládání všech čtyř IR kanálů najednou.


Komentáře