Canon představil dva nové kompaktní objektivy

Novinky |

Canon představuje kompaktní a všestranné objektivy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM.

Canon představil dva nové kompaktní objektivy
Společnost Canon představila dva nové lehké a kompaktní objektivy  EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM. Oba modely se mohou pochlubit kontinuálním automatickým zaostřováním v režimu natáčení videa a vyšší flexibilitou, což umožňuje všem fotografům bez rozdílu zachytit jakoukoli scénu na fotografii nebo video.

 

Rychlé a přesné automatické ostření

Při fotografování je možné využít plně manuální ostření. Pro začínající filmaře nabízí oba objektivy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM možnost přesného ostření během natáčení videa. Objektivy jsou vhodným doplňkem nového EOS 650D a jsou vybaveny novou technologií krokového motorku (stepper motor - STM), která umožňuje ostření při natáčení objektů v pohybu a zaručuje plynulejší a čistší video.

Vylepšený výkon automatického ostření AF umožňuje fotografům zachytit spontánní záběry s dostatečnými detaily a jasností, což ocení uživatelé zejména při vytváření dokumentárních a akčních snímků nebo fotografií z cest. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM disponují minimální zaostřovací vzdáleností 0,39 m, respektive 0,3 m a umožňují přiblížit se k akci a současně si udržet patřičné zaostření.

 

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM s ohniskovou vzdáleností 18-135 mm nabízí fotografům kompaktní a všestranný zoom, který lze využít k zachycení nejrůznějších situací, od portrétů až po krajinu čí akční fotografie. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM je vybaven inteligentním optickým stabilizátorem obrazu a stará se o kvalitní výsledky i při použití dlouhých časů. Objektiv se také přizpůsobuje tomu, zda fotograf fotí klasicky nebo metodou panning a volí nejvhodnější režim IS pro optimální zachycení scény. Při natáčení videí je automaticky nastaven dynamický optický stabilizátor obrazu, který stabilizuje otřesy způsobené filmařovými pohyby pro zachycení plynulých a stabilních záběrů.

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM má kruhovou clonu EMD (Electro Magnetic Diaphragm), která zajišťuje přesnou kontrolu nastavení clony a umožňuje jemné rozostření pozadí u fotografií a videí. Objektiv disponuje čtyřmi skupinami čoček včetně UD členu a PMo členu, které potlačují chromatickou aberaci. Povrchová úprava Canon Super Spectra na všech součástech objektivu se stará o potlačení odlesků a brání vzniku závoje, čímž je minimalizována nutnost postprodukčních úprav.

 EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

EF 40mm f/2.8 STM

EF 40mm f/2.8 STM je první tenký EF objektiv od společnosti Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností 40mm a světelností f/2.8 a ocení jej především fotografové, kteří chtějí všestranný, kompaktní a lehký objektiv pro zachycení portrétů, reportážních snímků nebo pro fotografování krajiny. Přesnou kontrolu umožňuje 7 lamel clony a EMD vytváří efekt rozostření a asferické čočky s povrchovou úpravou Super Spectra zajišťují kvalitu obrazu od středu čočky až po její okraje.

EF 40mm f/2.8 STM

Technické specifikace

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

 • Univerzální rozsah zoomu 18-135 mm.
 • Plynulé a tiché STM zaostřování při nahrávání videí na kompatibilních fotoaparátech.
 • Dynamický optický stabilizátor obrazu pro plynulé videozáběry.
 • Rychlé automatické ostření s plně manuálním ovládáním.
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 0,39 m.

 

EF 40mm f/2.8 STM

 • Přenosný tenký design.
 • Plynulé a tiché STM zaostřování při nahrávání videí na kompatibilních fotoaparátech.
 • Maximální světelnost f/2.8 pro fotografování za zhoršených světelných podmínek.
 • Zaostřovací vzdálenost pro fotografování zblízka 0,3 m.
 • Rychlé a tiché automatické ostření pro přesné a ostré snímky.

 

Zdroj: TZ Canon  Úvodní foto: canon

  Komentáře