Canon odkládá výstavbu závodu v Nagasaki

Novinky | 10.01.09

Společnost Canon oznámila odložení zahájení výstavby a provozu závodu Nagasaki Canon Inc., který bude výrobní základnou ve městě Higashi Sonogi-gun v okrese Nagasaki. Pobočka byla založena v červenci 2008.

Od roku 2000 neustále stoupal zájem o digitální fotoaparáty. Protože lze očekávat, že zájem v budoucnosti dále poroste, společnost Canon cítí potřebu rozšířit svou výrobní kapacitu v oblasti digitálních zrcadlovek i kompaktních digitálních fotoaparátů.

Původní plány nově založeného závodu Nagasaki Canon určily zahájení výstavby na leden 2009 a zahájení provozu na prosinec 2009. Výroba měla probíhat ve spolupráci se závodem Oita Canon, Inc., který je také umístěn na ostrově Kjúšú. Ve srovnání s původními předpoklady se ovšem v současné době růst poptávky po digitálních fotoaparátech prudce zpomalil v důsledku globálního ekonomického propadu bylo tedy třeba původní plány přehodnotit.

Očekáváme, že pokles poptávky po určitou dobu přetrvá. Uvedené argumenty vedly ve společnosti Canon k rozhodnutí odložit zahájení výstavby a provozu nového výrobního závodu. S ohledem na budoucí stavbu a provoz závodu Nagasaki Canon bude společnost Canon prozatím sledovat vývoj trhu a nové termíny po jejich stanovení oznámí.


Komentáře