Canon IXUS 220 HS - i malý kompakt natočí Full HD video

Novinky | 13.02.11

Společnost Canon rozšířila svou populární řadu digitálních kompaktních fotoaparátů IXUS o nový model IXUS 220 HS.

Společnost Canon rozšířila populární řadu digitálních kompaktních fotoaparátů IXUS o nový model IXUS 220 HS. Novinka nabízí 12,1megapixelový snímač CMOS, jež podle výrobce umožňuje fotografování vysokou rychlostí. IXUS 220 je osazen ultraširokoúhlým 24mm objektivem s 5násobným zoomem. Uživatelé mohou rovněž natáčet video v kvalitě Full HD (1080p) včetně stereofonního zvuku.

IXUS 220 HS vybaven řešením HS System – díky podsvícení snímače CMOS dokáže systém HS podle výrobce snížit hladinu šumu ve snímku až o 60 % pro všechny citlivosti ISO. Uživatelé tak mohou pořídit kvalitní snímky bez rozmazání a s nízkým šumem i za špatného osvětlení.

Displej PureColor II G LCD se vyznačuje úhlopříčkou 6,7 cm a rozlišením 230 000 bodů. V nabídce najdete také Rady a tipy (Hints & Tips) s informacemi o funkcích přístroje a jejich použití. IXUS 220 HS je údajně nejmenším kompaktním fotoaparátem Canon, který umožňuje natáčení videa do formátu Full HD 1920x1080p s frekvencí 24 snímků za sekundu

Režim Smart Auto využívá také technologie detekce obličeje (Face Detection) a nejnověji také detekce objektu (Subject Detection). Ty zajišťují sledování lidské tváře nebo pohybujícího se objektu, jako např. zvířete nebo automobilu v záběru. Funkce Servo AF/AE pak udržuje zaostření a expozici podle identifikovaného objektu, takže po domáčknutí spouště je pořízen zaostřený a exponovaný snímek. Funkce i-Contrast a Inteligentní expozice blesku zajišťují dobré prokreslení fotografovaných objektů s automatickou eliminací tvrdých stínů či přeexponovaných míst.

Vysoká rychlost a kreativní fotografování

IXUS 220 HS je vybaven také režimy pro fotografování vysokou rychlostí pro zachycení rychlé akce. V režimu vysokorychlostní sekvence (High-speed Burst) je pořízena řada snímků za sebou rychlostí až 8,0 snímků za sekundu v rozlišení 3,0 Mpix, zatímco v běžném režimu souvislého fotografování lze fotografovat v plném rozlišení 12,1 Mpix rychlostí až 3,4 snímků za sekundu, a to až do zaplnění paměťové karty. Velmi zpomalený záběr videa (Super Slow Motion Movie) umožňuje zpomalit rychlý pohyb, jako např. při natáčení sportu, natáčením rychlostí 240 sn/s v rozlišení 320 x 240. Při běžném přehrávání je pak záznam zpomalen na osminu rychlosti, čím lze docílit dramatického efektu. Zpomalený záběr lze pořídit i v kvalitě VGA (640 x 480), a to natáčením rychlostí 120 snímků za sekundu, což znamená, že přehrávání je čtyřikrát pomalejší.

Zajímavých výsledků můžete dosáhnout použitím nové funkce Movie Digest, která zaznamená až čtyři sekundy před pořízením každého statického snímku a následně tyto krátké klipy spojí do jednoho videosnímku, se kterým pak lze různě experimentovat.

Uživatelé, kteří si chtějí vyzkoušet různé efekty, mají k dispozici 6 kreativních fotografických režimů, kterými mohou své snímky obohatit o nový rozměr. K již tradičním efektům jako Miniatura, Rybí oko, Velmi živé barvy či Plakát přibyl nový efekt Fotoaparát na hraní/Levný fotoaparát (Toy Camera), po jehož použití získají fotografie retro nádech, jakoby byly pořízeny „dírkovou kamerou“. Dále je zde režim černobílá fotografie (Monochrome) s možností tónování snímku do sépiově hnědé, čistě černobílé apod. Efekt Miniatura lze nyní použít i na video nahrávané rychlostí 1, 5, 3 nebo 6 sn/s, čímž vznikne dojem časosběrného snímku miniaturního modelu.

 

IXUS 220 HS – hlavní vlastnosti a funkce:

HS System (12,1 MP)
objektiv 24 mm se 5x zoomem a optickým IS
Tělo z nerezové oceli
6,7cm (2,7") LCD displej PureColor II G
Video v kvalitě Full HD s optickým zoomem a dynamickým IS
Smart Auto (32 scén)
Vysokorychlostní sekvence (High-speed Burst) a Velmi zpomalený záběr videa (Super Slow Motion Movie)
Movie Digest
Tvůrčí režimy fotografování
Volitelná vodotěsná pouzdra


Komentáře