Canary levně ochrání vaši domácnost přes mobilní telefon

Novinky |

Po roce vývoje a testování se na americkém portálu Indiegogo objevilo první chytré (a levné) zařízení na zabezpečení domova, které zvládne ovládat naprosto každý.

Canary levně ochrání vaši domácnost přes mobilní telefonUvnitř zařízení s názvem Canary se nachází HD kamera s nočním viděním a možností natáčet se o 170 stupňů, Wi-Fi, vysoce citlivý mikrofon a reproduktor, RHB LEDky, pasivní infračervený senzor na detekci pohybu, senzor teploty a senzor zkoumající kvalitu vzduchu. To vše zní velmi zajímavě, Canary však bude opravdu prodávat jeho software. Jakmile je zařízení zapojeno, lze jej nastavit během třiceti sekund. Canary se postupně učí vaše chování a přizpůsobí mu všechna varování.

 

Aplikace pro iOS (podpora Androidu a iPadu se očekává později v tomto roce) vám umožní na dálku přes iPhone sledovat, co se u vás doma děje zatímco jste pryč a pokud by zařízení zaznamenalo neočekávaného návštěvníka nebo kysličník uhelnatý, zašle uživateli oznámení na telefon. Všechny informace jsou ukládány na cloudu. Tvůrci Canary nyní na portálu Indiegogo shánějí peníze na to, aby mohli s výrobou Canary započat - kampaň má běžet více než měsíc, a už nyní mají vybráno čtyřikrát tolik, než kolik původně požadovali. Nejlevnější verze Canary stojí 149 dolarů a zařízení by mělo být dodáno v květnu 2014.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: canary

Komentáře