Bývalý zaměstnanec Microsoftu se přiznal ke krádeži obchodních tajemství

Novinky |

Bývalý zaměstnanec americké společnosti Microsoft Alex Kibkalo, který byl nedávno obviněn z krádeže obchodních tajemství týkajících se operačního systému Windows, se ke všemu přiznal.

Bývalý zaměstnanec Microsoftu se přiznal ke krádeži obchodních tajemstvíI když Kibkalovi hrozilo až deset let ve vězení, muž dosáhl podle listu Seattle Times dohody s federálním státním zástupcem, v rámci níž by po přiznání ke všem bodům obžaloby měl jít do vězení jen na tři měsíce, přičemž navíc zaplatí Microsoftu pokutu ve výši 22 500 dolarů. Kibkalo je podezřelý z krádeže informací o Windows RT a tzv. Microsoft Activation Server Software Development Kitu. Informace spolu s kitem pak Kibkalo zpřístupnil v polovině roku 2012 nejmenovanému francouzskému bloggerovi. Bývalý zaměstnanec amerického gigantu, který v Microsoftu zastával seniorní pozici, dokumenty nahrál na SkyDrive (nyní OneDrive) a bloggerovi k nim poskytl odkaz.


Soudní slyšení proběhne počátkem července. Na Kibkala se přišlo v rámci interního šetření uvnitř Microsoftu. Zaměstnanci Microsoftu bloggerům prohledali mimo jiné účet na Hotmailu a logy na Messengeru. Proti tomu se samozřejmě vyhradilo několik sdružení zabývajících se ochranou soukromí uživatelů. Někteří experti pak podotkli, že v minulosti Microsoft hlasitě kritizoval podobné chování Googlu. Krátce poté Microsoft vydal prohlášení, podle kterého podnikne několik kroků, jimiž bude zaručeno, že komunikace jeho uživatelů bude lépe chráněna.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře