Bývalý zaměstnanec Microsoftu obviněn z krádeže obchodních tajemství

Novinky |

Americká FBI v Seattlu tento týden zatkla bývalého zaměstnance Microsoftu za krádež firemních obchodních tajemství, konkrétně zveřejňování kopií Windows 8, když byly ještě ve stádiu vývoje.

Bývalý zaměstnanec Microsoftu obviněn z krádeže obchodních tajemstvíAlex Kibkalo v Microsoftu pracoval sedm let a před svým odchodem se nacházel na poměrně vysoké pozici. Podle informací deníku Seattle Post-Intelligencer Kibkalo nejmenovanému francouzskému bloggerovi v polovině roku 2012 (tedy před vydáním Windows 8) zpřístupňoval kopie nové verze operačního systému. Muž byl následně obviněn z krádeže "Activation Server Software Development Kitu", což je systém, jehož cílem má být zabránění pirátství. Když Microsoft vyvíjel Windows 8, Kibkalo průběžně francouzskému bloggerovi zasílal podrobné informace a screenshoty.

 


V září 2012 blogger kontaktoval jiného zaměstnance v Microsoftu, aby si ověřil pravost kódu, který mu Kibkalo zaslal. Tento zaměstnanec namísto toho šel za svým manažerem a ve společnosti bylo spuštěno vyšetřování. Identita bloggera byla brzy zjištěna a vyšetřovatelé mu prohlédli Hotmail včetně logů z messengeru. Zde našli stopy vedoucí až ke Kibkalovi, který se přiznal ke všemu výše uvedenému včetně zveřejnění podrobných informací o dřívějších verzích Windows před jejich vydáním.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře