Bývalý šéf Nokie navrhuje prodej některých divizí Microsoftu

Novinky |

Zdroje ze společnosti Microsoft potvrdily, že jeden z posledních pěti kandidátů na post šéfa Stephen Elop by chtěl v případě svého zvolení prodat některé divize firmy.

Bývalý šéf Nokie navrhuje prodej některých divizí Microsoftu
Bývalý šéf společnosti Nokia a nový viceprezident divize Zařízení v Microsoftu Stephen Elop je považován za jednoho z horkých kandidátů na post šéfa celé společnosti. Agentura Bloomberg nyní přišla s novými informacemi týkajícími se Elopovy vize budoucnosti Microsoftu. Elop údajně speciální komisi, která hledá náhradu za současného šéfa Steve Ballmera, řekl, že by oddělil několik produktů Microsoftu - především Office - od Windows. I když jsou Office nyní dostupné pro Macy, Elop chce jejich plnohodnotnou verzi nabídnout také pro iPad, tablety s Androidem a notebooky s Chrome OS. Podobně by to mělo být s dalšími produkty typu Visual Studio.


Dále by chtěl bývalý šéf Nokie údajně prodat některé divize, jež se netýkají softwaru a mobilních zařízení. „Elop je připraven prodat určité divize, aby se Microsoft soustředil pouze na klíčové záležitosti. Skoncoval by s nákladnou snahou Microsoftu konkurovat Googlu s vyhledávačem Bing a zvážil by také prodej zdravé divize vyvíjející konzole Xbox, pokud by došel k závěru, že do strategie společnosti nezapadají," uvedl Bloomberg. v Nokii Elop propustil 40 000 lidí a snížil provozní náklady o 50 %, a i když Microsoft není ve stejné situaci jako finská společnost, propouštění by pravděpodobně probíhalo i zde.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře