Bývalý šéf Nokie dostane zlatý padák 33 milionů dolarů

Novinky |

Bývalý šéf Nokie a současný výkonný viceprezident Microsoftu Stephen Elop dostane od finské firmy tzv. "zlatý padák" ve výši 33 milionů dolarů.

Bývalý šéf Nokie dostane zlatý padák 33 milionů dolarůPoté, co Microsoft koupil klíčovou divizi Nokie za 7,2 miliardy dolarů, se Elop dostal pod kritiku akcionářů, kterým se nelíbilo, že by bývalému šéfovi na účtu mělo po zdanění přistát 26 milionů dolarů. I když 70 % z této částky měl zaplatit Microsoft, akcionáři Nokie hlasitě protestovali i proti zbylým 30 %, které podle nich nekorespondovaly s výkonem Elopa v jeho funkci. Otázkou tak je, jak se akcionáři budou dívat na to, že celková suma se nakonec navýšila na 33 milionů dolarů.


Za nárůstem sumy stojí navýšení hodnoty akcií Nokie od oznámení akvizice finské společnosti Microsoftem. Elop má dostat 5,5 milionu dolarů v penězích a zbytek v akciích. Microsoft dokončil akvizici Nokie minulý týden a i když se společnosti dohodly na 7,2 miliardách dolarů, kvůli nárůstu hodnoty akcií Nokie americká společnost nakonec zaplatila 7,5 miliardy.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře