Bývalý CEO Mozilly Gary Kovacs přebírá otěže od dosavadního šéfa AVG

Novinky |

Antivirová společnost AVG Technologies oznámila jmenování nového výkonného ředitele. Stane se jím Gary Kovacs, bývalý CEO amerického giganta Mozilla.

Bývalý CEO Mozilly Gary Kovacs přebírá otěže od dosavadního šéfa AVG
Společnost AVG, jež byla před 22 roky založena v České republice a je širokou veřejností známa především pro svá desktopová bezpečnostní řešení, jmenovala nového CEO, Garyho Kovacse. Antivirové společnosti se v posledních letech poměrně dobře daří, celosvětově jejích služeb využívá na 150 milionů zákazníků, většina z nich však dává přednost softwaru určenému pro desktopy. Dle svých slov by chtěl nový CEO společnost prosadit také na poli bezpečnostní aplikací pro mobilní zařízení.

„Vítáme Garyho v AVG a věříme, že bude díky svým mnohaletým zkušenostem v oblasti výkonného managementu pro společnost přínosem,“ uvádí společnost ve své tiskové zprávě a Gary Kovacs dodává: „Na světě je více než 2,5 miliard uživatelů připojených k internetu a očekáváme, že se toto číslo v následujících pěti letech zdvojnásobí. S přibývajícím počtem zařízení s přístupem k internetu bude vzrůstat potřeba je zabezpečit.“

Nový CEO společnosti AVG má za sebou poměrně pestrou historii. Byl součástí výkonného managementu společnosti Sybase, Macromedia nebo Zi Corporation. V roce 2010 se stal CEO společnosti Mozilla, kde setrval až do současnosti.

 

Zdroj: Mediacenter.avg.comAllthingsd.comÚvodní foto: AVG

Komentáře