Byl rok 2009 rokem iPhonu?

Novinky | 31.12.09

Naši američtí kolegové při rekapitulaci uplynulého roku dospěli k závěru, že se jednalo o rok iPhonu díky jeho úspěchům. Navíc i pro rok příští lze očekávat v tomto směru další zajímavé novinky.

Byl rok 2009 rokem iPhonu?

 

Během roku 2008 přístroje iPhone dospěly do podoby, kdy začaly být atraktivní pro široké spektrum uživatelů. V roce 2009 pak dokázal Apple tohoto trendu využít a rozšířit vliv těchto svých přístrojů do co nejvíce zemí i oblastí využití. Přibližme si nejvýznamnější milníky z tohoto pohledu.

iPhone 3.0

Pokud se software ve verzi iPhone 2.0 nesl v duchu snahy udělat stejnojmenné smartphony uživatelsky co nejpřívětivější a otevřít tuto platformu nezávislým vývojářům, verze 3.0 se snažila možnosti mobilních aplikací dále rozšířít a přinést uživatelům co nejbohatší zážitky při práci s nimi. Apple s novými vlastnostmi v iPhonu 3.0 nedělal žádné tajnosti a tato aktualizace softwaru pro iPhone je svým významem srovnatelná s uvedením OS Snow Leopard pro počítače Applu. Důležitá je i skutečnost, že tuto verzi softwaru lze používat na všech modelech iPhonu a uživatelé starších modelů tak nejsou odsouzeni k nemožnosti využívat nové aplikace. To se nedá říci o Androidu, který se začíná intenzivně fragmentovat na verze, jež jsou majitelům určitých smartphonů dostupné.

iPhone 3GS

I když pro některé bylo možná překvapením, že teprve rok starý model iPhone 3G nahrazuje Apple variantou 3GS, přinesl tento model další krok kupředu co se týká výkonu, velikosti paměti i vybavení, mezi než patří např. 3megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a nahráváním videa, zabudovaný kompas či hlasové ovládání. Apple tak zapracoval na dalším zlepšení již stávající technologie, aby ji učinil pro uživatele ještě více atraktivní.


Pokračování článku s podrobnějšími informacemi hledejte na sesterském webu Computerworld:

https://computerworld.cz/hardware/rok-2009-byl-udajne-rokem-iphonu-5407


Komentáře