Zabezpečíte si WiFi s válečkem v ruce?

Novinky | 25.01.09

IT pracovníci se budou možná brzy muset naučit pracovat se zcela novými nástroji - válečkem a štětcem. Japonští výzkumní pracovníci totiž přišli se speciálním nátěrem na stěny, o němž tvrdí, že dokáže účinně blokovat WiFi signál.

Principielně pracuje tato forma ochrany tak, že vytváří magnetické pole, které rozonuje na shodné frekvenci jako vlny WiFi signálu, což brání jejich průchodu přes tuto "hradbu". Novinkou je použití oxidů hliníku v této oblasti, podle slov tvůrců nátěru se totiž jedná o mnohem lepší a účinnější variantu než oxidy železa, které se k podobným účelům používají běžně. Mohlo by se tak jednat o zajímavou volbu v případě, že potřebujete WiFi udržet pouze v dosahu konkrétního interiéru, například v rámci jednoho kancelářského komplexu.

Vědci se dušují, že tento způsob zabezpečení zaručeně ochrání vaši bezdrátovou síť před zraky nežádoucích vnějších vetřelců. Jedná se navíc o poměrně levný způsob zabezpečení, výrobní náklady na jeden kilogram tohoto nátěru se totiž pohybují kolem 300 Kč.


Komentáře