Budoucí 5K monitory LG budou fungovat v blízkosti routerů

Novinky |

Nový 5K monitor UltraFine od LG zažil trapnou chvíli, když si více uživatelů začalo stěžovat na jeho interferenci s Wi-Fi routery ve chvíli, kdy byla obě zařízení umístěna vedle sebe. Výrobce na to promptně zareagoval.

Budoucí 5K monitory LG budou fungovat v blízkosti routerůSpolečnost LG totiž nyní oznámila, že svůj displej upraví tak, aby tuto komplikaci eliminovala. Samotný problém spočíval v tom, že monitor ve vzdálenosti do dvou metrů od routeru vytvářel elektromagnetickou interferenci; ta způsobovala blikání, nestabilitu obrazu, a nakonec v některých okamžicích i nepoužitelnost monitoru. LG ve svém původním vyjádření pro portál 9to5Mac uvedlo, že uživatelé by prostě měli dodržovat jistou vzdálenost monitoru od Wi-Fi routeru. Toto řešení však není dlouhodobé, a navíc je nerealizovatelné pro uživatele, kteří bydlí v menších bytech.

V novém vyjádření pro portál Recode řekl mluvčí LG, že společnost k nově vyrobeným modelům přidá extra „vrstvu“ stínění. Ta bude k dispozici pouze u modelů vyrobených po únoru 2017, starší monitory však mohou být zpětně doplněny o stínící řešení. To si zákazníci mohou namontovat sami, případně lze kontaktovat nejbližší zákaznické centrum LG.

Model LG UltraFine 5K je monitorem doporučovaným Applem, který stojí 1 300 dolarů (přes 30 tisíc korun) a disponuje IPS displejem s rozlišením 5 120 x 2 880 pixelů a kompatibilitou s MacBookem Pro.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře