Britský premiér chce zakázat šifrované komunikační služby

Novinky |

Britský premiér David Cameron prohlásil, že by v případě svého znovuzvolení usiloval o zákaz šifrovaných služeb určených pro komunikaci typu WhatsApp, k jejichž obsahu se nemohou britské špionážní úřady dostat ani se soudním příkazem.

Britský premiér chce zakázat šifrované komunikační službyCameron prohlášení o zákazu šifrovaných služeb určených pro komunikaci uvedl ve své řeči týkající se návrhu nového zákona, který by v případě zvolení prosadil. Ten by přikazoval telekomunikačním firmám a poskytovatelům internetových služeb, aby ukládali více dat týkajících se pohybu uživatelů na internetu. "Dovolíme (existenci) komunikačních služeb, které v případě nutnosti nemůžeme číst?" ptal se Cameron při své řeči v rámci předvolební kampaně. "Moje odpověď je: ne, nedovolíme." Britský premiér však neposkytl žádné podrobnosti o tom, jak by toto opatření chtěl vynucovat.


Cameronova prohlášení přicházejí v době, kdy řada evropských politiků žádá, aby internetoví giganti jako Google, Facebook či Twitter sdíleli s vládami kvůli obavám z terorismu více dat o uživatelích. Podobné požadavky měla v minulosti i americká vláda, avšak tamní společnosti to rezolutně odmítají. Například Google a Apple začali v minulosti do svého softwaru kvůli obavám z odposlechů implementovat lepší šifrovací metody.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře