Britannica testuje nástroje wiki

Novinky | 28.01.09

Ve snaze konkurovat Wikipedii přichází Encyclopaedia Britannica Online s novými možnostmi a rozšířeními, s jejichž přispěním se pokusí dohnat velký náskok svého konkurenta.

Encyklopedie hodlá rozšířit řady svých redaktorů, kteří budou pracovat na správě aktuálních témat. Pro návštěvníky stránek je nyní u každého článku k dispozici tlačítko “navrhni úpravu“, které umožňuje navrhnout případné změny. Avšak nefunguje to stejně jako v případě Wikipedie. Navrhnuté změny na Encyclopaedia Britannica budou před publikováním povinně zhodnoceny a schváleny redaktory. Uživatelé, kteří navrhnou změny, budou v článku zveřejněni a návštěvníkům bude poskytnut seznam všech, kteří přispěli spolu s historií posledních úprav.

„Edičním poznámkám od našich čtenářů jsme nakloněni, budeme je hodnotit a reagovat na ně, jak nejrychleji to půjde, ale možnost provést samotnou změnu ponecháme pouze našim zodpovědným redaktorům,“ říkají lidé zodpovědní za encyklopedii Britannica.

„Odpovědnosti, kterou máme jako vydavatelé, se nezřekneme, a ani ji nebudeme schovávat za „většinová moudra,“ dodává na blogu Jorge Cauz, prezident Encyclopaedia Britannica. „Věříme, že vytvoření a dokumentace vědění a znalostí je proces, na kterém je potřeba spolupracovat, ale ne zcela demokraticky.“

 


Komentáře