Bratři Winklevossovi opět žalují Facebook. 65 milionů dolarů jim nestačí

Novinky | 09.12.10

Původní dohoda o vyrovnání ve výši 65 milionů dolarů zřejmě bratry Winklevossovy, již inicializovali soudní při proti Facebooku, neuspokojila. Soudní proces bude tedy pokračovat.

Již od roku 2004 trvá soudní spor mezi CEO Facebooku Markem Zuckerbergem a jeho bývalými partnery Cameronem a Tylerem Winklevossovými. Všichni tři zmínění v minulosti současně studovali na prestižní americké univerzitě Harvard. V prosinci roku 2002 bratři Winklevossovi společně s jejich partnerem Divyou Narandrou založili sociální síť HarvardConnection (později přejmenovanou na  ConnectU). O rok později si najali Marka Zuckerberga s tím, že napíše část zdrojového kódu. Jen několik týdnů na to Mark Zuckerberg spustil svoji vlastní sociální síť thefacebook.com.

Právě z této podezřelé události vyplývá původní obsah soudního sporu, kde bratři Winklevossovi nařkli Marka Zuckerberga z porušení jejich původní ústní dohody a krádeže jejich morálního vlastnictví, včetně samotného zdrojového kódu. Spor byl roku 2008 ukončen dohodou o vyrovnání ve výši 65 milionů amerických dolarů.

Bratři Winklevossovy nicméně otevírají spor nový, neboť jim Mark Zuckerberg údajně lhal o hodnotě celé firmy, čímž bratři argumentují nedostatečnou výši částky, na níž se v roce 2008 původně dohodli.


Komentáře