Boeing a BlackBerry pracují na samodestrukčním telefonu

Novinky |

Společnosti Boeing a BlackBerry podle agentury Reuters spolupracují na vývoji superbezpečného smartphonu, který se v případě potřeby i sám zničí.

Boeing a BlackBerry pracují na samodestrukčním telefonuŘeč není o něčem, co by shořelo či explodovalo jako ve filmech o Jamesi Bondovi, podle Reuters se však ze zařízení vymažou všechna data v případě, že bude zasaženo do jeho ochranného krytu. I když zatím není jasné, kdy bude telefon dostupný pro širokou veřejnost, podle Reuters již Boeing začal zařízení nabízet potenciálním zákazníkům. I když v prvé řadě má být telefon od Boeingu a BlackBerry určen pro vládní zákazníky, kteří potřebují opravdu bezpečná zařízení, dá se očekávat, že bude dostupný i pro běžné spotřebitele.


"Samodestrukční mechanismus" není samozřejmě to jediné, co zařízení nabídne. Podle Reuters bude telefon také vybaven biometrickými senzory a bude schopen se propojit se satelity a svým uživatelům tak zprostředkovat bezpečnou komunikaci. Zařízení bude navíc využívat službu Blackberry Enterprise Service 12 a bude do něj možné umístit dvě SIM karty.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře