BlackBerry žaluje firmu Typo kvůli okopírování hardwarové klávesnice

Novinky |

Kanadská společnost BlackBerry podala žalobu na firmu Typo založenou hollywoodským bavičem Ryanem Seacrestem, podle níž nová klávesnice tohoto startupu pro iPhone porušuje její patenty.

BlackBerry žaluje firmu Typo kvůli okopírování hardwarové klávesnice„Klávesnice Typo2 stále zcela bezostyšně kopíruje ikonickou klávesnici BlackBerry, která je k vidění u řady smartphonů BlackBerry od BlackBerry 8800 vydaného v roce 2007 po současný Q10,“ uvedla kanadská společnost ve své žalobě podané u okresního soudu v Kalifornii s tím, že klávesnice porušuje její patenty a ochranné vzory týkající se designu a podsvícení. BlackBerry proto požaduje vydání předběžného opatření, které zakáže prodej klávesnice Typo pro iPhone 5/5s a iPhone 6, a žádá náhradu škody.


BlackBerry na Typo podalo první žalobu v lednu minulého roku asi týden poté, co se objevila na trhu původní klávesnice Typo pro iPhone. O pár měsíců později soud rozhodl ve prospěch kanadské společnosti a zavedl předběžné opatření. Na počátku tohoto měsíce pak soud přikázal Typo, aby BlackBerry zaplatil 860 600 dolarů, jelikož Typo prodávalo své klávesnice bez ohledu na předběžné opatření.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: typo

Komentáře