BlackBerry začíná prodávat první androidový telefon

Novinky |

Pokud máte rádi operační systém Android a chybí vám stará dobrá hardwarová klávesnice, můžete vyzkoušet nový smartphone Priv, který kanadská společnost BlackBerry začala oficiálně nabízet na svých webových stránkách.

BlackBerry začíná prodávat první androidový telefonTelefon se začne prodávat 6. listopadu a potenciální zájemci za něj zaplatí 700 dolarů (v přepočtu 17 000 Kč). Priv má 5,4palcový OLED dotykový displej s rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů a pohání jej 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 808. Mezi další hardwarovou výbavu patří 3 GB paměti RAM, 32 GB místa na disku (možno rozšířit až na úctyhodné 2 TB) a 18MP fotoaparát na zadní straně s optickou stabilizací obrazu. Podle BlackBerry telefon na jedno nabití vydrží při průměrném užívání 22 hodin. Nabíjí se pomocí microUSB.


Kromě hardwarové klávesnice, která se vysunuje zpod displeje, odlišuje nový telefon od konkurence podle kanadské společnosti vysoká úroveň zabezpečení. Na smartphonu je předinstalována speciální aplikace, která hlídá chod ostatních aplikací. I když Priv běží na Androidu, podle šéfa BlackBerry Johna Chena budou telefony BlackBerry vydané v budoucnu běžet spíše na operačním systému BlackBerry 10.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: blackberry


Související články
Komentáře