Blackberry představilo tablet SecuTablet

Novinky |

Kanadská společnost Blackberry v sobotu na konferenci CeBIT v Německu představila svůj nový tablet SecuTablet, na jehož vývoji se podílely firmy Samsung, IBM a Secusmart.

Blackberry představilo tablet SecuTablet„Velmi dobře zabezpečný“ tablet od Blackberry je ve skutečnosti předělaný Samsung Galaxy Tab S 10.5, který obsahuje technologii Secusmart určenou pro šifrování hlasu a dat a technologii IBM oddělující firemní a osobní aplikace. Blackberry se na trhu s mobilními zařízeními v posledních letech příliš nedaří - v současné době zde má kanadská firma pouze 1% podíl. Svůj vůbec první tablet s názvem PlayBook Blackberry představilo před čtyřmi lety, ten však zcela propadl.


SecuTablet má být vydán v létě a jeho cílovou skupinou jsou korporace a vládní agentury, které potřebují dobře zabezpečené mobilní zařízení. Nutno podotknout, že SecuTablet neběží na operačním systému Blackberry, ale na Androidu. Podle oficiálního prohlášení tablet v současné době prochází certifikačním procesem německého Federálního úřadu pro informační bezpečnost. Pokud tablet certifikaci získá, budou je zaměstnanci německé veřejné správy moci používat pro manipulaci s utajovanými informacemi.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: blackberry

Komentáře