BlackBerry představí androidový telefon

Novinky |

Šéf BlackBerry John Chen potvrdil, že kanadská společnost ještě v letošním roce vydá svůj vůbec první androidový telefon s názvem Priv.

BlackBerry představí androidový telefonPriv má uživatelům nabídnout nadstandardní bezpečnostní funkce a zároveň i přístup k široké nabídce androidových aplikací. Stejně jako většina dalších telefonů v nabídce BlackBerry, i Priv bude mít hardwarovou klávesnici (tentokrát vysunovací). Podle Chena bude Priv vydán ještě před koncem letošního roku, přičemž podrobnější informace bychom se měli dozvědět v následujících několika týdnech.


Podle neoficiálních informací nabídne nový androidový telefon 5,4palcový zakřivený displej a bude poháněn osmijádrovým procesorem Snapdragon 808, jenž bude mít k dispozici 3 GB paměti RAM. Kromě toho bude Priv opatřen 18MP fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu a duálním LED bleskem. Místo na disku vyhrazené k ukládání dat bude možné rozšířit pomocí microSD karet. I když začne BlackBerry vydávat androidové telefony, budou jeho zaměstnanci podle Chena i nadále pokračovat ve vývoji vlastního operačního systému BlackBerry 10.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: blackberry

Komentáře