BlackBerry potvrzuje propouštění, přestane prodávat dva telefony

Novinky |

Kanadská společnost Blackberry v pátek potvrdila to, o čem se celý týden spekulovalo - propustí 40 % svých zaměstnanců a přestane prodávat dva ze šesti telefonů.

BlackBerry potvrzuje propouštění, přestane prodávat dva telefonyZ BlackBerry tak bude muset odejít okolo 4 500 lidí. Spolu s tím manažeři firmy varovali investory, že v tomto čtvrtletí dosáhnou ztráty mezi 950 a 995 miliony dolarů. Ztráty souvisí především s odepisováním neprodaných telefonů a 72 milionů dolarů stála restrukturalizace firmy. Jak podotkl v tomto týdnu šéf Apple Tim Cook, "pokud v technologickém světě neinovujete, skončíte." Ještě před čtyřmi lety mělo BlackBerry podle společnosti Gartner 51 % severoamerického trhu se smartphony, Apple a Samsung to však zcela změnili.


BlackBerry se nechce vzdát bez boje, a tak v tomto roce vydalo novou verzi svého operačního systému s názvem BlackBerry 10 spolu se dvěma novými telefony. Podle analytiků však bylo již příliš pozdě, jelikož válka skončila již dávno před tím, než si BlackBerry uvědomilo, že začala - podobně jako dříve Palm. Hodnota akcií BlackBerry se po zveřejnění pátečních zpráv propadla o dalších sedmnáct procent.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: BlackBerry

Komentáře