BlackBerry Messenger nyní běží i na iPadu a iPodu

Novinky |

Kanadská společnost BlackBerry včera oznámila, že vydává aplikaci Messenger pro iPad a iPod touch, která přináší i nové funkce.

BlackBerry Messenger nyní běží i na iPadu a iPoduSlužba, jež uživatelům umožňuje chatovat a provádět videohovory, debutovala na iPhonech a smartphonech s Androidem v říjnu. Díky čtvrteční aktualizaci je aplikace dostupná na více zařízeních a přináší také nové funkce jako třeba možnost hledat pomocí BBM přátele. Aplikace poběží na Wi-Fi i přes mobilní data, pokud je iPad bude podporovat. Podle oficiálního oznámení na blogu jde o zatím největší aktualizaci aplikace Messenger od jejího vydání pro zařízení BlackBerry.


Podle statistik společnosti mají lidé o aplikaci čím dál větší zájem, a to i uživatelé zařízení s iOS a Androidem. Než se BlackBerry Messenger objevil na iPhonu a Androidu, používalo jej šedesát milionů lidí, zatímco nyní je to osmdesát milionů. Aktualizace mimo jiné také přináší funkci zvanou řekni to svým přátelům, jež umožňuje zobrazit, kteří přátelé uživatele používají BBM Messenger, a pozvat je k chatování.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © NinaMalyna - Fotolia.com

Komentáře