BitTorrent vydal finální verzi IM služby Bleep

Novinky |

BitTorrent tento týden po asi půl roce testování zpřístupnil finální verzi své IM služby Bleep pro všechny významné platformy.

BitTorrent vydal finální verzi IM služby BleepHlavní výhodou Bleep je to, že využívá protokolu BitTorrent a nabízí tak kompletně decentralizovanou platformu pro zasílání práv, tudíž by celý systém měl být bezpečnější než u konkurenčních IM aplikací. Bleep využívá pokročilé šifrování, přičemž šifrovací klíče jsou uloženy přímo na zařízení uživatele. K ochraně soukromí slouží také možnost zaregistrovat se pouze pomocí přezdívky, tudíž uživatelé mezi sebou mohou komunikovat anonymně, aniž by o sobě vyzradili nějaké osobní informace. Bleep však uživatelům samozřejmě umožňuje i ověřit e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, díky čemuž se o nich dozvědí jejich přátelé, kteří již službu také využívají nebo se k ní připojí.


BitTorrent v novém oficiálním prohlášení vyzdvihl novou funkci s názvem Whisper, která uživatelům umožňuje odesílat zprávy, jež se samy zničí. Pokud je Whisper aktivován, zpráva se zničí za 25 sekund a v konverzaci není vidět přezdívka odesílatele, tudíž jej nelze identifikovat. Bleep je nyní dostupný pro operační systémy Windows, OS X, Android a iOS. Jelikož služba neběží na cloudu, musíte si každé své zařízení zaregistrovat zvlášť a konverzace se mezi nimi nebudou synchronizovat. To také znamená, že pokud své zařízení ztratíte, ztratíte přístup k historii svých konverzací.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Sergey Nivens

Komentáře