Bing po vzoru Googlu zvýhodní weby upravené pro mobilní zařízení

Novinky |

Microsoft oznámil, že upravuje algoritmus svého webového vyhledávače Bing tak, aby se mobilním uživatelům ve výsledcích hledání přednostně zobrazovaly odkazy na stránky přizpůsobené pro menší displeje.

Bing po vzoru Googlu zvýhodní weby upravené pro mobilní zařízeníZměny v Bingu přicházejí necelý měsíc poté, co webové stránky optimalizované pro mobilní zařízení začal ve svém vyhledávači upřednostňovat i Google. Jak Microsoft, tak i Google chtějí lepší optimalizací svých vyhledávačů přitáhnout více uživatelů. Microsoft oznámil, že změny by se měly projevit v následujících měsících. Stránky, které budou přizpůsobené pro menší displeje, budou (kromě toho, že budou ve výsledcích hledání ve většině případů zobrazovány výše) navíc zvýrazněny popiskem „mobile friendly“.


Jak však dodal Microsoft, pouhý fakt, že webové stránky budou optimalizovány pro mobilní zařízení, jim nezaručí, že se objeví na předních pozicích. „Na vyšších příčkách se vždy budou zobrazovat nejvíce relevantní odkazy, a to i na stránky, které nejsou uzpůsobené pro mobilní zařízení,“ uvedl Microsoft. Americký gigant webmasterům v následujících týdnech zpřístupní také nový nástroj, pomocí kterého budou moci své stránky uzpůsobit tak, aby byly přívětivější pro mobilní zařízení.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře