Bílý dům: Čína musí začít vyšetřovat kybernetické útoky

Novinky |

Vysoký představitel administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy řekl, že Čína musí začít vyšetřovat kybernetické útoky a zabraňovat jim, jinak to ohrozí vztahy mezi oběma zeměmi.

Bílý dům: Čína musí začít vyšetřovat kybernetické útokyTom Donilon, národní poradce Baracka Obamy pro bezpečnost řekl, že Spojené státy podniknou všechny kroky potřebné k ochraně své ekonomiky proti kybernetickým útokům, jež jsou stále častější. Americké firmy mají z narůstající hrozby krádeže citlivých informací stále větší obavy a podle Donilona byly v poslední době zaznamenány průniky do systémů společností z Číny v bezprecedentním množství. "Mezinárodní společenství nemůže tolerovat takové aktivity z žádné země," uvedl Donilon.

 

Vyjádření amerického poradce pro bezpečnost přicházejí tři týdny poté, co společnost Mandiant vydala zprávu, v níž zmiňovala speciální čínskou vojenskou jednotku s názvem "Unit 61398". Ta podle všeho stojí za masivními hackerskými útoky, které v posledních sedmi letech ochromily přes 140 korporací. Čína samozřejmě všechny spekulace na toto téma popřela s tím, že naopak zaznamenala řadu útoků z USA. Podle Donilona by Čína měla především uznat, že kybernetické útoky ohrožují mezinárodní obchod a vztahy mezi oběma zeměmi a podniknout kroky, které by těmto hrozbám do budoucna zabránily.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře