Bill Gates již není největším akcionářem Microsoftu

Novinky |

Bill Gates není díky pátečnímu prodeji velkého balíku akcií vůbec poprvé ve 40leté historii Microsoftu jeho největším akcionářem.

Bill Gates již není největším akcionářem MicrosoftuNejvíce akcií amerického gigantu tak nyní vlastní bývalý šéf společnosti Steve Ballmer. Bill Gates dle podání u americké Securities and Exchange Commission z 30. dubna prodal 4,6 milionu akcií Microsoftu v hodnotě 40,34 dolaru za jeden kus. Gates tak nyní vlastní 330 141 164 akcií, neboli méně, než čtyři procenta společnosti. Od doby, co Microsoft v roce 1986 vstoupil na burzu, Gates prodal akcie v hodnotě okolo 3,4 miliardy dolarů a podle aktuálního žebříčku nejbohatších lidí na světě čistá hodnota jeho jmění dosahuje 76 miliard dolarů.

 

Ballmer v současné době vlastní akcie v hodnotě okolo 13,2 miliard dolarů a dle Bloomberg Billionaires Index se čistá hodnota jeho jmění pohybuje okolo 19 miliard dolarů. Bylo jen otázkou času, kdy Gates zmizí z pozice největšího akcionáře Microsoftu, jelikož akcie své firmy prodává již léta. Od roku 1994 Bill Gates věnoval více než 28 miliard dolarů na dobročinné účely.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře