Bílého iPhonu 4 se letos nedočkáme, Apple opět odložil jeho prodej

Novinky | 28.10.10

Jakkoliv to zní neuvěřitelně, bílá barva zkrátka představuje pro Apple nepřekonatelnou potíž. Na kýženou verzi iPhone 4 White si mohou zákazníci až do příštího jara nechat zajít chuť.

Původně se společnost Apple k odložení vydání bílé verze vyjádřila již v srpnu letošního roku s tím, že by měl na trh přijít ještě letos. Podle úterního dění to i vypadalo, že Apple svůj slib dodrží, neboť v rámci updatu Apple Store  přibyla v uživatelském rozhraní aplikace možnost rezervace bílého iPhonu. Za krátký čas byla tato možnost nicméně stažena, tudíž se zřejmě jednalo o pouhou nechtěnou chybu systému.

Společnost Apple již navíc oficiálně oznámila, že plánuje bílou verzi iPhonu 4 na trh vypustit až na jaře roku 2011. Mluvčí Applu Trudy Muller k celé záležitosti sdělila: „Je nám líto, že musíme opět zklamat zákazníky čekající na bílý iPhone, ale rozhodli jsme se jeho vydání odložit na příští jaro. “ Přitom právě jarní měsíce podle standardního kalendáře Applu představují období, kdy je tradičně na trh vypuštěna nová generace iPhonu, tudíž můžeme jen hádat, zda se dříve dočkáme bílé verze iPhonu 4, či zcela nového iPhonu 5.

Co se týká důvodu dalšího zpoždění, společnost opět mlčí, nicméně spekuluje se o přetrvávajících blíže nespecifikovaných výrobních obtížích, se kterými se Apple potýkal již od započetí prodeje černé verze.


Komentáře