Bezpečnostní firma nabízí za díru v iOS 9 i milion dolarů

Novinky |

Bezpečnostní společnost Zerodium, jež se zabývá vykupováním a následným prodejem softwarových exploitů, oznámila, že za nalezenou kritickou chybu v iOS 9 vyplatí IT expertům až milion dolarů.

Bezpečnostní firma nabízí za díru v iOS 9 i milion dolarůZerodium vyplatí celkem tři miliony dolarů za tři exploity nalezené v novém operačním systému iOS 9. Aby experti dosáhli na tuto sumu, musí však splnit celou řadu předepsaných pravidel. Předně je důležité, aby exploit zneužíval zcela neznámou chybu, pomocí níž bude útočník schopen bez povšimnutí uživatele nainstalovat potenciálně nebezpečnou aplikaci. Útok přitom musí přicházet buďto z webu, SMS či MMS zprávy.


Exploit musí být dodán pouze Zerodiu a je nezbytné, aby fungoval na všech zařízeních s iOS 9 od iPhonu 5 a iPadu třetí generace výše. Zerodium bude milion dolarů za exploit vyplácet pouze do konce října - pokud však budou tři exploity objeveny dříve, bude dříve ukončen i celý program. Zerodium neuvedl, k jakým účelům budou exploity sloužit, mezi jeho zákazníky však patří velké korporace a vládní agentury, které se chtějí co nejúčinněji bránit proti počítačovým hrozbám, tudíž lze předpokládat, že informace o rizicích iOS 9 budou zpřístupněny právě jim.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře