Během letošního roku se objeví 30 nových čtyřjádrových smartphonů na platformě Tegra 3

Novinky |

Během řeči na každoroční konferenci Analyst Day Mike Rayfield ze společnosti Nvidia uvedl, že do konce tohoto roku bude vydáno 30 smartphonů poháněných procesory Tegra 3.

Během letošního roku se objeví 30 nových čtyřjádrových smartphonů na platformě Tegra 3
A to je úctyhodný cíl, vezmeme-li v úvahu, že půlka roku 2012 je už téměř za námi a na trhu je pouze jeden telefon s čipem Tegra 3 a další jeden se začne ve vybraných evropských zemích prodávat v příštím měsíci. V roce 2011 bylo na trh uvedeno 15 telefonů s Tegra 2. Podle Rayfielda ze zmíněných 30 telefonů plánovaných pro tento rok bude 18 vydáno v Číně a všechny budou stát méně než 300 dolarů. To znamená, že zbytek světa se dočká pouze tuctu nových telefonů.

V současné době se prodává pouze jeden čtyřjádrový telefon, a to HTC One X postavený na platformě Tegra 3 a LG plánuje v červnu vydat podobně vybavený telefon s názvem Optimus 4X HD v Německu, Itálii, Švédsku a Spojeném království. Mike Rayfield na Analyst Day představil také Icera 500, LTE modem nové generace, který bude propojen s následovníkem Tegra 3, jenž bývá zatím označován kódovým jménem "Grey". Ten se však objeví až v příštím roce.Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře