Beats Music bude fungovat i nadále, ale pod jiným jménem

Novinky |

Apple popřel zprávy o tom, že plánuje ukončit provoz služby Beats Music, kterou získal v rámci akvizice společnosti Beats Electronics.

Beats Music bude fungovat i nadále, ale pod jiným jménemZprávy o potenciálním ukončení služby se objevily na portálu TechCrunch, který tvrdil, že podle pěti nezávislých zdrojů již Apple přesunul řadu inženýrů z Beats Music do jiných týmů. Tento krok by nebyl příliš překvapivý, vezmeme-li v úvahu, že Apple má vlastní streamovací službu iTunes Radio, jež by si s Beats Music konkurovala. Šéf Beats Music Ian Rogers navíc nyní dohlíží na fungování iTunes Radio.

                   
Apple po těchto zprávách pro portál Re/code v oficiálním prohlášení uvedl, že streamovací služba Beats Music zůstane, i když je možné, že již nadále nebude využívána značka Beats. Podle expertů je tak možné, či spíše vysoce pravděpodobné, že iTunes Radio a Beats Music v budoucnu splynou v jednu streamovací službu. Apple koupilospolečnost Beats Electronics, jež se zabývá především výrobou kvalitních sluchátek, v květnu tohoto roku za tři miliardy dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře