Bank of America: Bitcoin se může „významným platidlem"

Novinky |

Společnost Bank of America vydala svou první zprávu zabývající se virtuální měnou Bitcoin, podle níž by se tato mohla v budoucnu stát „významným prostředkem platby".

Bank of America: Bitcoin se může „významným platidlem"Bank of America je první velkou bankou, která se vyjádřila k Bitcoinu, což lze pro tuto virtuální měnu chápat jako pozitivní zprávu. Ve virtuální ekonomice Bitcoinu se nyní točí okolo třinácti miliard dolarů a hodnota jednoho Bitcoinu se vyšplhala na 1 300 dolarů (aktualizace: aktuálně cena poněkud poklesla vlivem toho, že čínská vláda zakázala místním bankám bitcoin přijímat). Podle Davida Woo z Bank of America nebylo nic takového zatím ještě nikdy k vidění, takže nelze vůbec odhadnout, kam až se kurz Bitcoinu dostane.


Woo dodal, že Bitcoin může hrát značnou roli v zemích, kde obyvatelé čelí vysokým daním, kontrole kapitálu nebo dokonce konfiskacím zisku. Ve zprávě je však také kladen značný důraz na známé nevýhody této měny: především je extrémně volatilní, což od ní značnou část populace odrazuje. Další věcí je, že právní status Bitcoinu musí být teprve ustanoven a provedení běžné transakce trvá téměř hodinu. Analytici věří, že pokud se Bitcoin stane příliš silným, vlády proti němu zakročí.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře