Ballmer: Poptávka po Windows 8 převyšuje tu po Windows 7

Novinky |

Steve Ballmer počátkem tohoto týdne oznámil, že Microsoft zaznamenal silnou počáteční poptávku po svém novém operačním systému Windows 8.

Ballmer: Poptávka po Windows 8 převyšuje tu po Windows 7
Na pondělní akci, na níž byl představen systém Windows Phone 8 pro smartphony, Ballmer řekl, že nový operační systém pro počítače byl při svém pátečním spuštění přivítán s nadšením. „Předběžnou poptávku vidíme mnohem výše, než kde jsme byli s Windows 7, což je potěšující,“ řekl. „Jsme svědky toho, že prodejci a producenti hardwaru jsou zájmem nadšeni.“

Když šel systém Windows 8 v pátek do prodeje, před kamennými obchody Microsoftu „Microsoft Stores“ ve Spojených státech se tvořily fronty, přestože zájem mnohých čekajících se podle jejich vlastních slov orientoval spíše na Surface, Microsoftem vyvinutý tablet, který šel do prodeje stejný den. OS Windows 8 je dostupný jak v těchto obchodech (zatím pouze v Ševerní Americe), tak prostřednictvím online downloadu, druhým způsobem i jako aktualizace Windows 7.

Čtěte také: Dotyková evoluce Windows 8 od Microsoftu je tu

Nový operační systém přináší do desktopového operačního systému dotyk. „Poptávka po dotyku v all-in-one počítačích a noteboocích, jako přídavek k tabletům, je opravdu docela udivující, a řady před Microsoft Stores nás jistě povzbudily,“ nechal se slyšet Ballmer.

Windows 8 obsahuje přepracovanou plochu postavenou z dlaždic, hranatých krabiček, které slouží jako odkazy na aplikace, služby a informace o přátelích. Stejné dlaždice obsahuje i Windows Phone 8, a Microsoft doufá, že ve chvíli, kdy se spotřebitelé s těmito dlaždicemi pořádně seznámí, pomůže to i prodeji telefonů.

 

Zdroj: IDG News Service


Komentáře