Avast Software přináší avast! Free Antivirus 7

Novinky |

Společnost Avast Software představila novou verzi oblíbeného antivirového programu avast! Free Antivirus 7, jaké novinky přináší?

Avast Software přináší avast! Free Antivirus 7
Novinka se odlišuje od předchůdců především jednodušším a rychlejším ovládáním, informacemi z cloudu o bezpečnostních rizicích a nejnovějších hrozbách, nástrojem avast! Remote Access pro vzdálený přístup k nastavení programu (vhodné pro zkušenější uživatele, kteří by rádi pomohli svým přátelům s nastavením programu) či funkcí Account, která monitoruje bezpečnostní historii všech zařízení, na nichž je software nainstalován.

Program avast! Free Antivirus 7 kombinuje osvědčené funkce předchozích verzí s funkcemi novými. Kompatibilní je například s operačním systémem Windows 8 beta a obsahuje specifické nástroje pro tento systém. Díky cloudové technologii zase uživatel získá streaming aktualizací v reálném čase, díky sdílení informací je pak software schopen rychleji reagovat na aktuální hrozby.

Funkce FileRep vytváří databázi dokumentů a dělí je na neškodné a potenciálně nebezpečné. V cloudové databázi se v současnosti nachází informace o stovkách milionů prověřených souborů. Dokumenty, u nichž se podezření na škodlivost potvrdí, se díky senzorům sítě CommunityIQ ukládají do AutoSandboxu.

Další použitou technologií je WebRep, která je schopna identifikovat podvodné stránky, rozpoznává pokusy o phishing a pomáhá identifikovat zfalšované SSL certifikáty, které by vám za normálních okolností dávaly falešnou jistotu, že je na daných stránkách vše v pořádku.Úvodní foto: Avast

Komentáře